2016 – ROK HENRYKA SIENKIEWICZA
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 marca 2016 14:45

Kolejny już raz uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy spotkali się w naszej szkole na zaproszenie pań: Ilony Troczyńskiej, Viry Kovalchuk i Inety Kałwy. Hasło tegoroczne brzmiało „Afryka – niezapisana do końca księga” i nawiązywało do życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Niespodzianką była wizyta pani Ewy Połeć – wolontariuszki i podróżniczki, która w ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy z dziećmi w Ugandzie. Prezentacja zdjęć uświadomiła wszystkim zebranym, w jak trudnych warunkach żyją dzieci w Afryce i jak w codziennym życiu nie doceniamy tego, co mamy.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty poświęcone twórczej zabawie językiem polskim, nawiązywały do pobytu H. Sienkiewicza w Afryce i prezentacji pani Ewy Połeć. Uczniowie m.in. wymyślili głównego bohatera i stworzyli świat przedstawiony powieści. Każda grupa opowiedziała ciekawą historię, niektóre wywoływały salwy śmiechu. Najważniejsze jednak jest to, że uczestnicy spotkania sami zwrócili uwagę na fakt, że pisanie może sprawiać przyjemność.

 
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Akceptuje pliki cookies na tej stronie.