POCZTA WALENTYNKOWA

 

Po raz kolejny, 14-go lutego czerwona skrzynka walentynkowa wypełniła się po brzegi kolorowymi kartkami i laurkami wyrażającymi nasze sympatie. Jak co roku, poczta walentynkowa cieszyła się dużym powodzeniem, co oznaczałoby, że jesteśmy bardzo wrażliwi, lecz wolimy dyskretnie okazywać nasze uczucia. Wszystkie walentynki zostały wręczone adresatom pod koniec pięknego apelu okolicznościowego, przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej pod okiem pani Inety Kałwy.

Życzymy Wam wszystkim, aby walentynki trwały cały rok, a także by codziennie pamiętać o miłych gestach.

SU

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA HELIOS

7 grudnia br. Samorząd Uczniowski zorganizował po lekcjach mikołajkowy wyjazd do kina Helios w Kędzierzynie-Koźlu na film animowany pt. „Pierwsza gwiazdka”. W ramach projektu edukacyjnego „Kino na temat” pani Adamska- koordynator akcji przeprowadziła konkursy i quizy odnośnie poruszanego tematu filmu.  Historia opowiadała o małym, odważnym osiołku o imieniu Bo, który tęsknił za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth i zwierzęta razem podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.  Po seansie odwiedziliśmy jeszcze Mc Donald’s, następnie wszyscy weseli i zadowoleni wróciliśmy do domów.

SU

MIKOŁAJKI

6 grudnia niezwykła świta mikołajkowa zawitała u progów naszej szkoły. Przybyły aniołki, diabły, elfy, faceci w czerni, a nawet kilku bałwanków Olafów, by towarzyszyć tak ważnej i wyczekiwanej cały rok osobistości, jaką jest Święty Mikołaj. Wszyscy uczniowie bardzo się starali, by być grzeczni, choć wiadomo nie było to proste zadanie. Jednym wychodziły te starania lepiej innym słabiej, ale dobroduszny Mikołaj o wielkim sercu, o nikim nie zapomniał w tym dniu i wszyscy zostali obdarowani prezentami. Dzięki zaangażowaniu młodzieży naszego gimnazjum to miłe wydarzenie wniosło wiele radości do życia naszej szkoły i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

SU

MAGICZNY WIECZÓR ANDRZEJKOWY

W środę 29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Przy blasku kolorowo migających świateł i dźwiękach wesołej muzyki, bawili się wspólnie uczniowie szkoły podstawowej. O atrakcje i ciekawą formę wieczoru zadbali starsi członkowie Samorządu Uczniowskiego gimnazjum, którzy jako animatorzy świetnie poradzili sobie z powierzonym zadaniem. Zorganizowali zabawy i wróżby młodszym uczniom oraz całą oprawę muzyczną imprezy. Wieczór upłynął w magicznym, andrzejkowym nastroju i mamy nadzieję, że wszystkie pomyślne przepowiednie wkrótce się spełnią.

 

WALENTYNKI

„Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.”

Z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian (1 Kor 13, 1-13)

Z okazji tego pięknego święta, które w tym roku przypada w ferie zimowe Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową i już 10 lutego, w piątek zostały dostarczone do adresatów walentynki. W tym dniu każdy mógł przyłączyć się do zabawy i wyrazić swoją sympatię ulubionej koleżance, czy koledze. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że lubimy miłe gesty i nie wstydzimy się ich okazywać. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczył fakt, że skrzynka była pełna kolorowych karteczek walentynkowych. Ostatni dzień szkolny przed zimową przerwą w nauce wypełniony był samymi pozytywnymi emocjami: walentynki w szkole oraz myśl, że długo wyczekiwane ferie są już tuż tuż …

SU

WYBORY DO SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

Reprezentacja wchodząca w skład Samorządu Uczniowskiego, czyli szkolni liderzy są ważną grupą, mającą wpływ na to jak wygląda szkolne życie. By zatem wybrać odpowiednie osoby, we wrześniu odbyła się kampania wyborcza i na początku października zostali wyłonieni przedstawiciele, którzy będą sprawować swoje funkcje w roku szkolnym 2016/2017.

W skład Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej wchodzą:

Oliwia Moryl - przewodnicząca,

Jowita Gajdzica, Maja Marzec, Anna Frank - zarząd.

W skład Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum wchodzą:

Monika Drzazga - przewodnicząca,

Natalia Wieczorek- Machoń, Julia Nolda, Jakub Zaczyk - zarząd.

 

DZIEŃ CHŁOPCA 2016

Zgodnie z tradycją, jak co roku 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczyny z każdej klasy przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki. Były słodycze, breloczki do kluczy, a nawet nietuzinkowe fartuchy kucharskie, w których chłopcy dumnie spacerowali po korytarzach szkoły, wywołując przy tym uśmiech na twarzach wśród rówieśników. Dopełnieniem świętowania była wspólna zabawa, która odbyła się w poniedziałek 3 października, kiedy to szkoła podstawowa bawiła się na korytarzu pierwszego piętra we wcześniejszych godzinach popołudniowych, a następnie młodzież z gimnazjum w sali gimnastycznej miała urządzoną profesjonalną dyskotekę z grą świateł i świetną "muzą". Wszystkich, którzy bawili się z nami, GORĄCO POZDRAWIAMY i zapraszamy na następną szkolną dyskotekę z okazji Andrzejek.

SU

 

zdjęcia 

POMOC DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

W KĘDZIERZYNIE -KOŹLU

Jednym z zadań statutowych Samorządu Uczniowskiego jest angażowanie się w różne formy pomocy charytatywnej i akcje społeczne. Pod koniec lutego ruszyła akcja pomocy dla Schroniska dla zwierząt w Kędzierzynie -Koźlu, którą koordynował Samorząd Uczniowski. Nie pierwszy raz przekonaliśmy się, że los małych pupili schroniska nie jest naszej uczniowskiej braci obojętny i tym razem nie zawiedliście nas. Akcja spotkała się z dużym odzewem, zebraliśmy wiele kilogramów suchej karmy, puszek, sypkich produktów typu kasze, ryż, makarony a także koce, ręczniki, nawet gumowe gryzaki i zabawki dla zwierząt. 22 marca przyjechały Panie ze schroniska, które odebrały zebrane  przez szkołę dary, przywiozły ze sobą przy okazji jednego małego podopiecznego pieska, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Odbyła się również prelekcja na temat tego jak należy właściwie traktować zwierzęta, jak postępować w przypadku spotkania na ulicy obcego psa. Dowiedzieliśmy się też jak funkcjonuje schronisko dla zwierząt i na czym polega wolontariat. To spotkanie wiele wniosło, nauczyło nas, że maksyma "Serce człowieka ocenisz po tym jak traktuje on zwierzęta" jest zawsze aktualna.

W imieniu przedstawicieli schroniska jak i ich podopiecznych jeszcze raz gorąco dziękujemy!

SU

zdjęcia

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny, który zgodnie  ze szkolną tradycją był jednocześnie Dniem Samorządności. Pani wicedyrektor uroczyście przekazała przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego symboliczne klucze do szkoły. Z tej okazji zorganizowaliśmy zabawy z wiosennym akcentem. Obowiązywał w tym dniu zielony kolor stroju lub jego element, był pokaz mody, wyłoniono Miss i Mistera Wiosny - zostali nimi Magdalena Mende i Franciszek Treffon, oboje z klasy pierwszej, tym większe gratulacje! Odbył się konkurs na najładniejszą marzannę, przy czym należy przyznać, że wybór był niesamowicie trudny, gdyż aż 23 marzanny zostały pieczołowicie przygotowane do tego "wiosennego castingu", za co z pewnością należy się uznanie uczniom i zaangażowanym rodzicom. Następnie każdy uczeń z przyniesionym instrumentem udał się na wspólny przemarsz ulicami Pawłowiczek, by obudzić wiosnę. Jako zwieńczenie tradycji, na koniec spaliliśmy marzanny i ku naszemu zaskoczeniu, w tej samej chwili pojawiły się jasne i ciepłe pierwsze promienie wiosennego słońca, ku naszej radości, gdyż dzień zapowiadał się pochmurny. I tym sposobem przekonaliśmy się, że wiosna nas usłyszała, pojawiła się i mamy nadzieję, że zostanie z nami już na długo.

 zdjęcia

WALENTYNKI

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale również okazja do wyrażenia kolegom, koleżankom, czy też tym osobom, które lubimy i szanujemy – miłych dowodów sympatii. Dlatego w naszej szkole, co stało się niepisaną tradycją, już pod koniec stycznia na korytarzu pojawiła się skrzynka poczty walentynkowej. W ten sposób, zaraz po feriach Samorząd Uczniowski dostarczył adresatom walentynki. Mimo iż, Dzień Świętego Walentego nie jest tradycją polskiego pochodzenia, to myślimy, że warto powielać te rzeczy, które niosą ze sobą pozytywny przekaz i szerzą dobro wśród nas. Dlatego z pewnością będziemy kultywować ten zwyczaj, co więcej - miło byłoby gdyby to święto obchodziło się częściej niż raz w roku, a zamiast walentynki powiedzieć komuś po prostu miłe słowo na co dzień.

S.U.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

21 stycznia 2016 r. odbyła się  zabawa karnawałowa zorganizowana przez  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Punktualnie o 14.00 rozbrzmiała skoczna muzyka i w jej takt zaczęły bawić się pierwsze pary „na parkiecie”. Uczestnicy imprezy świetnie się do niej przygotowali, niemal każdy pojawił się w wyjątkowym, barwnym przebraniu karnawałowym . Do tańca zapraszał DJ Dastin, który na to popołudnie przygotował różnorodny repertuar, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W przerwach między pląsami, Oliwia M. i Michalina Z. reprezentantki SU, przeprowadziły wesołe konkursy min. Mini Playback Show, Kalambury z balonami, wybory Króla i Królowej balu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ten dzień z pewnością zapamiętamy na długo, a zdjęcia uwiecznią nam nasze miłe wspomnienia.

zdjęcia

 

ANDRZEJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Andrzejki, które przypadają na koniec listopada, są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole Samorząd Uczniowski również zorganizował dyskotekę andrzejkową i uczestniczyły w niej wszystkie klasy szkoły podstawowej. Nie obyło się bez wróżb i przepowiedni, z przymrużeniem oka chłopcy i dziewczęta mogli się dowiedzieć jak w przyszłości będzie miał/a na imię ich wybranek/a serca. Była konkurencja jedzenia jabłka bez pomocy rąk oraz mogliśmy się dowiedzieć, co nas może spotkać w najbliższej przyszłości. Odbyły się również wybory najciekawszego kostiumu andrzejkowego oraz najbardziej „imprezowej klasy”. Przy wesołych tańcach, pysznych poczęstunkach klasowych, miło i nieubłagalnie szybko upłynął nam czas. Przyjemnie było choć na chwilkę stać się wróżką, księżniczką, czy bajkowym misiem i przenieść się w świat magii, zabawy i beztroski. Jak  myślicie czy wróżby przygotowane przez Oliwię i Michalinę się kiedyś spełnią? Gdyby tak...Oj, to by było! J

 

DZIEŃ CHŁOPCA

Dzień Chłopca był okazją do zorganizowania szkolnej dyskoteki. Świeżo upieczony Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum stanął na wysokości zadania - oprócz dobrej "muzy" były przygotowane wcześniej inne atrakcje. Zabawa była przednia! Szkoda tylko, że czas spędzony razem tak szybko upłynął. Czas myśleć o kolejnym tanecznym wieczorze...

  

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września wszyscy chłopcy i Panowie z naszej szkoły mieli swoje święto. Z tej okazji Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej 28 września, w poniedziałek zorganizował dyskotekę, na której wesoło bawiliśmy się od godziny 14:00 do 16:30. Przy lekko przyciemnionych oknach na korytarzu pierwszego piętra, poczuliśmy się jakby był wieczór i zabawa w najlepsze trwała już od samego początku. Na dyskotece bawiły się wszystkie klasy szkoły podstawowej. Można było podziwiać beztroskie tańce młodszych dzieci, jak i energiczne wywijańce uczniów starszych klas. Dużą frajdę sprawiły nam również niektóre Panie wychowczynie, które wytrwale  bawiły się razem z nami „na parkiecie”. Z pewnością miło będziemy wspominać ten dzień, a naszym chłopakom i Panom życzymy z całego serca 100 lat!

SU

 Zdjęcia

Lekcja Demokracji

„Szkoła to nie tylko budynek, w którym odbywają się lekcje. To przede wszystkim ludzie spędzający w niej wspólnie czas – pracując lub ucząc się. Ważne jest aby spędzanie w niej czasu sprawiało Wam przyjemność, aby szkoła była  przestrzenią do realizacji Waszych pomysłów i była miejscem, w którym Wy i wszyscy dookoła Was czuli się dobrze.”

„Szkoła Demokracji”

 Zdjęcia


 

W myśl idei rozwijania w uczniach właściwej postawy obywatelskiej oraz uczenia ich współdecydowania i dbania o swoje najbliższe otoczenie, 28 września 2015 roku odbyły się wybory reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. Wybory odbyły się zgodnie z demokratycznymi zasadami (były powszechne, równe, bezpośrednie i z tajnym głosowaniem). Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Oliwia Moryl z klasy V, zastępcą Maciej Drzazga z klasy VI i wspomagającym członkiem zarządu Michalina Zatorska z klasy IV.

Gratulujemy!

 

 

SPRAWOZDANIE Z PRAC SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

SEMESTR I

  

 • Wrzesień
 1. oSpołecznośćszkoły brała udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

 

 1. oPod koniec miesiąca została zorganizowana kampania przedwyborcza dotycząca mających się odbyć w październiku demokratycznych wyborów do Samorządu Uczniowskiego.

 

 1. oOdbyły się wybory do samorządu, a także miało miejsce pierwsze zebranie nowego Samorządu Uczniowskiego Na spotkaniu dokonano prezentacji nowych członków samorządu wyłonionych w wyborach samorządowych, przedstawienie przewodniczącego, wiceprzewodniczącego, sekretarza i skarbnika oraz zostały powołane sekcje i dokonano omówienia programu pracy w nowym roku szkolnym.

 

Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

Patrycja Czerner IIIa, Rafał Rosoliński IIIa, Gilbert Kandziora IIIa, Urszula Sękowska IIIb, Angelika Mateja IIIb 

 

 1. oZorganizowano dyskotekę
 2. oApel z okazji Dnia Chłopaka,

 

 • Październik
 1. o14 października miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta

Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali część artystyczną i upominki dla wszystkich nauczycieli.

 

 1. oSamorząd Szkolny włączył się w przygotowanie i zorganizowanie uroczystości przyjęcia uczniów klas I do społeczności szkolnej, Święto Szkoły. Na ślubowaniu klas pierwszych został zaprezentowany poczet sztandarowy, a przewodnicząsamorządu uczniowskiego powitała młodszych kolegów w gronie uczniów naszej szkoły.

 

 • Listopad
 • Zorganizowano zabawę andrzejkową, w której uczestniczyło około 70  uczniów. W programie zabawy znalazł się między innymi: poczęstunek i wróżby andrzejkowe.

 

 • Grudzień

 

 • Jak rokrocznie odbyły się w każdej klasie Mikołajki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum , a tuż przed świętami - konkurs świątecznego wystroju sal lekcyjnych.
 • Przygotowywaliśmy dekoracje na kiermasz bożonarodzeniowy.
 • Samorząd uczniowski był organizatorem przedświątecznego spotkania całej społeczności szkolnej - Apel bożonarodzeniowy

 

 • Styczeń

 

 • Zorganizowano zabawę noworoczno-karnawałową, dla uczniów klas starszych.

 

SEMESTR II

 

 • Luty

 

 • Z inicjatywy samorządu uczniowskiego zorganizowana została poczta walentynkowa”, za pomocą  której uczniowie przekazywali sobie wyrazy sympatii.

 

 • Marzec

 

 1. oSamorząd szkolny przygotowywał Apel wielkanocny, kartki wielkanocne,
 2. oWyjazd do Jakubowic na sesję samorządów

 

 • Kwiecień

 

 1. oPrima aprilis - dzień na wesoło i kolorowo.
 2. oW kwietniu obchodziliśmy również Dzień Ziemi. W tym dniu odbył się w naszej szkole TurniejEkologicznej. Samorząd szkolny włączył się  do tej akcji.

  

 • Maj

 

 1. oPrzygotowane i zorganizowane zostały akademie związane z rocznicą uchwalenia konstytucji 3 Maja.
 2. oZorganizowano zabawę dla klas starszych wraz z poczęstunkiem
 3. oWyjazd na PaTKędzierzyna  Koźla.

 

 • Czerwiec

 

 1. oOdbyło się wręczenie dyplomów odchodzącym uczniom
  z podziękowaniami za pracę w Samorządzie uczniowskim i reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym.
 2. oNa zakończenie roku szkolnego odbył się uroczysty apel z udziałem pocztu sztandarowego, a następnie uroczyste akademie, na których najlepszym uczniom zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, a rodzicom wyróżnionych uczniów- listy gratulacyjne Miało miejsce również przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu.

W ciągu całego roku szkolnego samorząd szkolny redagował na bieżąco gazetkę ścienną.

 

PODSUMOWANIE

AKCJI POMOCY DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Apel Samorządu Uczniowskiego o pomoc rzeczową dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie- Koźlu spotkał się z dużym odzewem ze strony uczniów i rodziców. W lutym i marcu 2015 roku zebraliśmy ponad 30 kg suchej karmy, 15 puszek, ryż, kaszę, a także ręczniki i koce.

W imieniu pracowników schroniska i ich podopiecznych składamy wszystkim zaangażowanym w akcję serdeczne podziękowania i wdzięczność za okazaną pomoc.

SU

 

Samorząd Uczniowski

 

ogłasza zbiórkę pomocy

dla

Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie Koźlu

Prosimy przynosić suchą karmę, puszki dla zwierząt

jak i wypełniacze typu: kasza, makaron, ryż.
Można przynosić również czyste koce i ręczniki.

 

 

 

Zbiórka będzie trwać do początku marca, rzeczy przynosimy do sali 108 i 110.

 

SU

 

POCZTAWALENTYNKOWA

 

Jak co roku z okazji Dnia Zakochanych ruszyła w naszej szkole Poczta walentynkowa. Kartki walentynkowe można było wrzucać od 12 do 16 lutego do specjalnej, czerwonej skrzynki, która znajdowała się na korytarzu pierwszego piętra. Następnie wszystkie kartki z życzeniami zostały doręczone przez walentynkowe listonoszki w poniedziałek 16 lutego 2015r. Mamy nadzieję, że zarówno adresaci jak i nadawcy walentynek mieli dużo frajdy biorąc udział w naszej zabawie.

 

SU

Walentynki

Z okazji Walentynek

Dla wszystkich zakochanych

Spełnienia marzeń i miłych chwil u boku ukochanej osoby :)

Życzy SU

prezentacja

 

 

 

AKADEMIA CZYSTYCH RĄK CAREX

Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą Akademia Czystych Rąk Carex, pod patronatem Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.  Głównym celem programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków  związanych z higieną rąk. Takie postępowanie pomaga skutecznie ustrzec się przed infekcjami. Program realizowany był przede wszystkim w klasach V i VI szkoły podstawowej. Właściwe treści, dzięki odpowiednio przygotowanym scenariuszom  lekcji  i materiałom edukacyjnym, przekazywane były na godzinach wychowawczych. Uczniowie poprzez wspólną  zabawę i zdobytą wiedzę mogli uświadomić sobie w jaki sposób codzienne sytuacje  narażają nas na kontakt z bakteriami.

SU

 ANDRZEJKI
 

23 listopada odbyła się w naszej szkole Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Samorządy Uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum. Punktualnie o 13:00 uczniowie młodszych klas rozpoczęli żwawe tańce na sali gimnastycznej. Następnie dołączyły klasy IV- V, a o godzinie 16:00 uczniowie gimnazjum. Nie obyło się bez wróżb, konkursów i przepowiedni andrzejkowych. Animatorkami imprezy były dziewczyny z klas trzecich: Ula, Justyna, Ewelina i Natalia. Wesołą muzyką, zabawę umilał nam Marcel B., który pomysłowo ubrany był w kolorowy kostium clowna. Popołudnie i wieczór upłynął nam w magicznej atmosferze. Ciekawe, które z przepowiedni Wam się spełnią, jak myślicie?

 SU


KONKURS „MOJA OJCZYZNA”

 

 

W listopadzie Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej zorganizował konkurs literacko- plastyczny, którego tematem przewodnim była „Moja Ojczyzna”. Konkurs miał na celu kształtowanie poczucia własnej tożsamości jako podstawy zaangażowania się w funkcjonowanie we własnym środowisku, kształtowanie szacunku do własnego państwa oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania dziedzictwem kulturowym swojego regionu. Zgłoszone prace konkursowe przedstawione były w różnorodnej i ciekawej formie.

I miejsce zajął Adam Niedźwiadek, II miejsce Paulina Wilpert, III miejsce Wiktoria Obielak.

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami na apelu podsumowującym. Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w konkursie.

                                                                                                         SU

 

 

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego gimnazjum

– pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014

 

Przewodnicząca: Natalia Piwońska

Zastępca: Marcin Krajczy

Skarbnik: Agnieszka Treffon

Kronikarz: Paulina Maśnica

Poczet Sztandarowy: Anna Własiewicz, Nikola Drozdowska Piotr Afa

Imprezy przygotowane przez Samorząd Uczniowski

 

1.09.2013r. Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014.

 

W tym radosnym dniu rozpoczęliśmy naukę po długiej wakacyjnej przerwie. Apel poprowadziła uczennica szóstej klasy Monika Drzazga. Apel z przyczyn technicznych musiał odbyć się w Sali gimnastycznej ponieważ nasze boisko szkolne jeszcze było „placem budowy”, ale już nie długo, nowa nawierzchnia i siłownia na świeżym powietrzu to kusząca perspektywa… Dla klas pierwszych zarówno gimnazjum jak i szkoły podstawowej to pierwsze kroki w nowym miejscu.

Wychowawczynią klasy pierwszej szkoły podstawowej została mgr Jolanta Jaracz,

nauczanie w klasie drugiej szkoły podstawowej kontynuuje mgr Hanna Węgrzyn,

w klasie trzeciej nadal uczy mgr Renata Kownacka.

U czwartoklasistów też zaszły zmiany ich wychowawczynią została pani Alicja Szczepańska,

w piątej wychowawczynią bez zmian mgr Ineta Kałwa,

szóstoklasistów mgr Marek Karkoszka.

Wychowawcy klas gimnazjum to klasa 1a – mgr Małgorzata Plottek,

klasa 1b – mgr Sabina Luks – Borek,

klasa 2a – mgr Wanda Swarowska – Kot,

klasa 2b – mgr Waldemar Korzyński,

klasa 3a –mgr Monika Wasik – Rydzy ,

klasa 3b – mgr Beata Stein

Nowy rok, nowe zmiany – pan dyrektor mgr Janusz Węgrzyn przedstawił nam nową wicedyrektor panią mgr Zofię Jednak-Jaworską.

 

23.09.2013r. Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

 

Nowy rok, nowe władze szkoły – odbyły się wybory poprzedzone kampanią wyborczą.
W wyniku głosowania tajnego, powszechnego został wybrany Zarząd Samorządu Szkolnego.

Przewodnicząca: Natalia Piwońska IIIa

Zastępca: Marcin Krajczy IIIb

Skarbnik: Agnieszka Treffon IIIa

Kronikarz: Paulina Maśnica IIIb

Poczet Sztandarowy: Anna Własiewicz IIIb, Nikola Drozdowska IIIb, Piotr Afa IIIa

 

30.09.2013r. Apel z okazji Dnia Chłopaka pt. „Wielkie królowanie”

 

W naszym szkolnym gronie nastały jednodniowe rządy chłopaków, a właściwie królów bo ten tytuł nadany był im tylko na jeden dzień.

Oto poczet Królów Szkolnych:

Król Janusz Pierwszy Odnowiciel z dynastii domyślcie się sami.

Król Marek Zwinny herbu Zielone Jabłuszko.

Król Waldemar Brodaty.

Koenig Mark von Kokoszka herbu mniejszości Germanów.

Król Janusz Radosny z herbu Infmattech.

Król Piotr z herbu Pobożny. Król Lesław Robotny z herbu wiertła i młota.

Król Krystian Dostarczyciel

Z okazji święta chłopaków odbyła się dyskoteka w czasie której muzę zapodawał znany nam trzecioklasista Martin.

 

11.10.2013r. Akademia z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.

Apel był to koncert życzeń poświęcony w całości naszym drogim pedagogom ale też i pracownikom niepedagogicznym. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla nauczycieli emerytów.

 

25.10.2013r. Święto szkoły.

Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej i klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie, odbyło się pasowanie na uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Po części oficjalnej w klasach gimnazjalnych zorganizowano otrzęsiny.

 

27.11.2013r. Dyskoteka andrzejkowa dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

Tańce i swawole, wróżenie andrzejkowe odbywało się wspólnie, uczniowie, a raczej uczennice gimnazjum zabawiły się w wodzirejki młodszych koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej. W czasie tej muzycznej imprezy przygrywał nam nasz szkolny kolega Martin i spóła ;)

 

6.12.2013r. Mikołajki w szkole podstawowej i gimnazjum.

Mikołaj i jego świta zawitali do naszej szkoły. Wprawdzie śniegu nie było, ale na saniach był wór prezentów. Anielice „latały” nie na skrzydłach, ale na rolkach. Diabeł smagał rózgą niegrzecznych uczniów (na szczęście w naszej szkole jest ich niewieluJ).

 

20.12.2013r. Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

To czas spotkań przy wigilijnym stole. My mieliśmy możliwość wspólnego kolędowania, posłuchania naszych koleżanek i kolegów w repertuarze świątecznym. Samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie przygotował kartki świąteczne, które wysłaliśmy do zaprzyjaźnionych szkół i instytucji.

 

Samorząd uczniowski zorganizował dwa wyjazdy na mecze ZAKSY do Kędzierzyna Koźla Galatasary Stambuł ZAKSA (23.10.2013), Knak Roeselare – ZAKSA (04.12.2013).

W styczniu 2014r. Rozegrany został międzyklasowy turniej szachowy, w którym wygrał Radosław Cieślar z klasy IIIb.

Uczniowie naszego zespołu wykonali laurki i zaproszenia na imprezy środowiskowe. Zainicjowano zbiórkę plastikowych nakrętek, które przekazano do Caritasu.

Odbyła się zbiórka używanych kredek dla dzieci z Afryki przekazanych pani Annie Watoła(8kg).

Paczka żywnościowa dla Kombatanta na wschodzie przygotowana przez uczniów gimnazjum.

Uczniowie angażowali się w wykonywanie elementów dekoracji korytarzy naszej szkoły oraz sali gimnastycznej przed apelami.

Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom i dyrekcji za współpracę.

 

 

 

Konkurs

„Superkolega, superkoleżanka” w szkole podstawowej rozstrzygnięty!

S.U. przeprowadził ankietę we wszystkich klasach. Uczniowie wypisywali cechy dobrego kolegi i do nich dopisywali nazwiska osób z klasy. Super kolega musi spełniać też inne kryteria – chętnie pomaga innym w potrzebie, np. podczas odrabiania zadania domowego, tłumaczy trudne zadania, nie plotkuje, jest towarzyski i tolerancyjny.

Miło nam oznajmić, że tytuły „Superkolegi i superkoleżanki” wywalczyli:

W kl. I – Izabela Cyranek

W kl. II – Maciej Drzazga

W kl. III – Michał Treffon

W kl. IV – Paulina Ryzner

W kl. V – Natalia Benedyk

W kl. VI – Julia Szewczyk

Gratulujemy, wyróżnienia będą wręczone na apelu po świętach.

S.U.

 

 

 

8 MARCA

 

Wszystkie kobiety duże i małe składają chłopcom i Panom z naszej szkoły serdeczne podziękowania za przygotowanie pięknego apelu z okazji naszego święta. Dziękujemy za pamięć, kwiaty, piękne życzenia i piosenki.

                                                                                      

                                                                                                         Wasze kobietki

 

 

Dyskoteka walentynkowa

 

13. 02. 2012r. w godzinach popołudniowych zorganizowaliśmy dyskotekę walentynkową dla wszystkich zakochanych. DJ-e Szymon Gancarz i Denis Mrozek wspaniale się spisali w roli prowadzących. Można było złożyć życzenia ukochanej osobie i zadedykować jej piosenkę. Bawiliśmy się wspaniale! Na dyskotece zostały wręczone walentynki, gdyż od początku lutego S.U. uruchomił walentynkową pocztę zakochanych.

 

 

„Ach, co to był za bal…”

 

            W styczniu S.U. szkoły podstawowej zorganizował bal karnawałowy dla uczniów z klas I-VI.

Zostały przeprowadzone ciekawe konkursy między innymi na najlepsze przebranie.

I miejsce zdobyła Paulina Rezner, II Wiktoria Malik, a III Kacper Lenert. Można było wziąć udział również w innych konkursach. Każdy uczestnik otrzymywał słodki upominek. DJ’e towarzyszyli nam od początku do końca imprezy. A byli nimi Martin Grześka i Kamil Sapierowski. Czas upłynął nam niezauważalnie. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Dziękujemy naszym kolegom z gimnazjum za wspaniałą oprawę muzyczną.

 

 

Gdy pierwsza gwiazdka”

 

            W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas koledzy i koleżanki za szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawili bardzo ciekawą historia powstania kolędy „Cicha noc”. Wraz z księdzem Mohrem ( w tej roli ministrant Szymon Gancarz) podróżowaliśmy po austryjackiej miejscowości Oberndorf, odwiedzaliśmy domy zwykłych ludzi, pocieszaliśmy dobrym słowem.

            Tę wzruszającą historią uzupełniały piękne recytacje wierszy i wyjątkowe wykonania kolęd i piosenek. Usłyszeliśmy oryginalną wersję Kolendy „ Stille nacht” wykonaną przez Rafała Kałwę oraz piosenki świąteczne w wykonaniu naszego chóru przygotowanego przez panią Jolantę Gorajczyk.

Opiekunki S.U. dziękują bardzo wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu tego pięknego apelu.

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych w październiku przez Samorząd Uczniowski

 

W październiku SU zorganizował dwa konkursy szkolne. Jeden z nich dotyczył Dnia Nauczyciela i polegał na ułożeniu najpiękniejszych życzeń z tej okazji. Drugi z kolei był konkursem plastycznym i polegał na zrobieniu najładniejszej pracy o tematyce jesiennej. Uczniowie podeszli do tych „wyzwań” z dużym zaangażowaniem. Życzenia dla nauczycieli były oryginalne, ciekawe i wesołe. Ponadto, niektóre zostały napisane przez prawdziwych poliglotów, gdyż ukazały się w dwóch językach obcych ( w języku niemieckim i angielskim).  Prace plastyczne w klimacie polskiej złotej jesieni również spotkały się z dużym podziwem.

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców wręczone zostały uroczyście na szkolnym apelu podsumowującym na początku listopada.

 

A oto rozstrzygnięcie konkursów oraz lista laureatów:

 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA

 

I miejsce

 

 Rafał Rosoliński, kl. VI

oraz

Michał Treffon, kl. III

 

II miejsce

 

Wiktoria Drozdowska, kl. II

oraz

Daniel Magura, kl. II

 

III miejsce

 

Adam Niedźwiadek, kl. III

KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE JESIENNEJ

 

I miejsce

 

Aleksandra Kasprzak, kl. IV

 

II miejsce

 

Natalia Wieczorek, kl. IV

 

III miejsce

 

Paulina Ryzner, kl. IV

 

 

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

 

  

 

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

 

Miliony dzieci w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, a także w Europie żyje poniżej granicy ubóstwa. Brak opieki, utrata rodziców, głód, choroby, wojny odbierają im dzieciństwo i perspektywy godnego życia. Jedyną szansą na zmianę tej sytuacji jest edukacja.

PROGRAM ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ

to właśnie stawia sobie za cel. Od 10 lat wspiera finansowo dzieci w najuboższych częściach świata. Programem objęte są dzieci najbardziej potrzebujące z danej placówki misyjnej. Jest to zatem grupowa adopcja na odległość.

 

Więcej informacji na temat Adopcji na odległość” można znaleźć na stronie internetowej:

http://www.misje.salezjanie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=7

 

„Nie może i nie powinno być dzieci porzuconych .

 Ani bez rodziny.”

Jan Paweł II

 

    Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej zgłosił chęć udziału naszej szkoły w programie „Adopcja na odległość”.

     Akcja ta polega na pomocy finansowej udzielanej najbiedniejszym dzieciom i młodzieży z kraju misyjnego w zakresie edukacji. Odbywa się to za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z siedzibą w Warszawie.

Otrzymaliśmy już odpowiedź i wspierana przez nas placówka znajduje się na Manzary na Madagaskarze. Oto korespondencja i zdjęcia uczniów, których „adoptowaliśmy”. Liczymy na wasze hojne serca i pomoc, by wspierać ubogie dzieci, którym nie było dane żyć i uczyć się w takich warunkach jak my.

 

DAJMY DZIECIOM SZANSĘ NAUKI!

 

 

“In a dark, dark wood there was a dark, dark house;
And in the dark, dark house there was a dark, dark room;
And in the dark, dark room there was a dark, dark cupboard;
And in the dark, dark cupboard there was a dark, dark shelf;
And on the dark, dark shelf there was a dark, dark box; And in the dark, dark box there was a....ghost!”

 

 

23 listopada 2011 Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Opiekunki przeprowadziły wiele zabaw i wróżb związanych z Halloween. Oprócz tradycyjnego lania wosku, wróżb z serca, jabłek, butów, odbyły się również konkursy i quizy o zwyczajach Halloween.

 

Zwycięzcy:

 

Konkurs na najstraszniejszy kostium :

I miejsce

Wiktoria Drozdowska

II miejsce

Izabela Cyranek

 

Konkurs na najstraszniejszą fryzurę

I miejsce

Angelika Mateja

II miejsce

Michał Zych

Wiktoria Malik

III miejsce

Michał Mikuliszyn

 

Halloween Quiz

 I miejsce

Aleksandra Kasprzak

II miejsce

Mateusz Wicik

Zuzanna Głąb

 Andreas Szczasny

Julia Nolda

 Wiktoria Cichoń

 

 

Konkurs czytelniczy o Halloween

I miejsce

Rafał Rosolińki

II miejsce

Jakub Kalbron

Mateusz Wicik

III miejsce

Zuzanna Głąb

IV miejsce

Jan Bury

Monika Drzazga

Przemysław Łukiewicz

  

GRATULUJEMY!!!

 

 

WYJAZD DO AQUAPARKU

 

26 listopada (w sobotę) SU szkoły podstawowej zorganizował wyjazd do aquaparku w Tarnowskich Górach. Wyjazd cieszył się powodzeniem ponieważ wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej. Zrelaksowani, w dobrych humorach wróciliśmy do domu. Już teraz zapraszamy na grudniową wycieczkę do kinoplexu w Opolu.

 

 

 

 

ORGANIZACJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2011/2012

 

 

 

We wrześniu odbyło się spotkanie organizacyjne Samorządu Uczniowskiego, na którym to przedstawiono nową Radę SU:
liderem został: Rafał Rosoliński z kl. VI
zastępcą : Kinga Kurowska z kl. V
skarbnikiem:  Magdalena Romanczyk z kl. VI


Zdjęcie


 Opiekunami SU są Panie: Ineta Kałwa, Alicja Szczepańska oraz Iwona Ksoll


Ustaliliśmy harmonogram działań SU wynikający z planu pracy szkoły. Mamy kilka zadań priorytetowych:

 •  Działalność kulturalno - oświatowa
 •  Rozwijanie inicjatyw uczniowskich
 •  Współpraca z gazetką szkolną , dokumentowanie działalności SU na stronie internetowej szkoły
 •   Prowadzenie gabloty ściennej SU
 •   Działalność charytatywna

 

Działalność kulturalno - oświatowa:

 • organizowanie imprez okolicznościowych między innymi:
 1. Dzień Chłopca
 2. Dzień Nauczyciela
 3. Święto Szkoły
 4. Andrzejki
 5. Zabawa karnawałowa
 6. Walentynki
 7. Dzień Kobiet
 8. Dyskoteki szkolne
 9. Wyjazdy do kina, teatru, filharmonii

Działalność charytatywna:

 • udział w akcji WOŚP
 • jesteśmy też do dyspozycji pani pedagog i innych nauczycieli w ramach organizowanych przez nich projektów
 • udział w programie pomocy dzieciom "Adopcja na odległość"
 • włączanie się do akcji "Góra grosza"

 

 

 

 

 

Skład Samorządu Szkolnego na rok 2010/2011PRZEWODNICZĄCA: Karolina Lamber

ZASTĘPCA: Patrycja Olbrich 

KRONIKARZ: Anna Derdak, Kinga Grabska

SKARBNIK: Marcin Treffon 

CZŁONKOWIE: Andrzej Kaleta, Agata Budziszewska ( protokolant)

UCZNIOWIE WSPÓŁPRACUJĄCY Z SU: Dominika Zagozda, Piotr Grześka, Paweł Marcinków 


SAMORZORZĄD UCZNIOWSKI 2009/10


14.09.2009 w naszej szkole odbyły się wybory dozarządu SU. Zgodnie z regulaminem każda klasa miała prawo oddać głos na swojegokandydata. Wyłoniony został Zarząd SU. Gratulujemyi życzymy owocnej pracy!!! 

Przewodnicząca – Karolina Lamber

 

Zastępca – Olga Szewczak

 

Skarbnik – Katarzyna Werner

 

Kronikarz – Marcin Treffon

 

Członkowie:


Iwona Alker 
Aleksandra Malinka 
Łukasz Gancarz 
Weronika Romanczyk 
Kamila Czuj 
Dawid Mrozek 
Patrycja Rydzy
SAMORZORZĄD UCZNIOWSKI 2008/09


PRZEWODNICZĄCA SU:

Zuzanna Szweda kl. IIIa


ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ SU:
Karol Siwoń IIIb

SKARBNIK:
Katarzyna Werner

KRONIKARZ:
Nikola Frenzel IIIb, Przemysław Kot IIIc


CZŁONKOWIE ZARZĄDU:
Karolina Lamber, Dominika Zagozda, Justyna Kozubek, Kamil Polanik

 

 

 

 

Samorząd uczniowski realizuje swoje zadania w oparciu o regulamin:


 

 

 

 
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Akceptuje pliki cookies na tej stronie.